В рамках Всеукраїнського Тижня права, який проводиться в бібліотеках в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено ряд різноманітних інформаційно-правових заходів. Діють постійні виставки літератури, тематичні викладки: «Знай права, поважай закони», «Європейський вибір України: людина, право, суспільство», «Права і закони в твоєму житті».
У бібліотеці с. Жуків провели діалог «Як я розумію свої права» з учнями 9 класів. Із виступу бібліотекаря Л. Карабін присутні цікаво корисно довідались про свої права, обов’язки згідно чинного законодавства України та Конвенцією про права дитини. Бібліотекар шкільної бібліотеки О. Семеняк допомогла школярам розібратися у складних правових питаннях. Конкретні ситуації спонукали старшокласників замислитись над необхідністю знати й поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності. Потім переглянули відеоролик, щоб поглибити знання про права людини, свободу, гідність, рівність та активно прийняли участь у правознавчій вікторині «Чи знаєте ви…».
Яківська бібліотека провела правову годину «Чи бувають права без обов’язків?». Бібліотекар М. Луцик запинилась на цікавих фактах з історії права, що засвідчили, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Ознайомлено присутніх з «Декларацією прав людини», «Конвенцією прав дитини», що допоможе їм захистити себе і почуватися гідно у суспільстві. Вірш «Я маю право на життя» декламувала О. Луцик. Ознайомилися з літературою на тематичній викладці літератури «Тобі про закон, закон про тебе».
Хотимирська бібліотека провела правову бесіду «Право і закон в твоєму житті». Бібліотекар Л. Цінявська зазначила, що із самого народження дитина стає повноправним громадянином своєї держави. Людина росте, спілкується з оточуючими. Її знання законів, уміння захистити свої права – головні показники правової культури. Розповіла про права і обов’язки кожної людини та ознайомили з нової правовою літературою.
Є надія, що проведення масових заходів, індивідуальні спілкування та бесіди посприяли покращенню обізнаності користувачів та відвідувачів бібліотек щодо прав людини та покращення правової освіти населення наших громад.
|