Вітаю Вас, Читач · RSS

Меню сайту


Революція Гідності


Пошук


Форма входу


Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Інтернет-ресурси Тлумаччини
Тлумацька РДА
Тлумацька районна рада
Тлумацьке ОТГ


Погода у Тлумачі


Наша адреса

м. Тлумач, Івано-Франківська обл. вул. Грушевського, 2
тел. (03479)2-21-32 e-mail: tlumcbs@ukr.net


Соціальні мережі

Ми у Facebook


Відвідування

Відвідуваність користувачів
за весь часВідвідуваність за 2017 рік
від 02.11
(переглядів)15.07.2020, 10:48
Головна » 2020 » Травень » 28 » Вознесіння Господнє
09:00
Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє (Вшестя) - вознесіння Ісуса Христа на небо, яке відбулося через 40 днів після Воскресіння Господнього. У християнстві ця подія відзначається великим святом, яке завжди припадає у четвер 40-го дня по Христовому Воскресінні. У Католицькій церкві Вознесіння Господнє має найвищий статус-торжества. Згідно з християнським вченням після воскресіння Христа, через сорок днів Бог забрав Його на Небо, хоч до цього він ходив по землі. Це останній день, коли можна вітатися словами «Христос воскрес!». Опісля Вшестя це вже заборонялося. Також у храмах ховають плащаницю.

 Протягом свого перебування серед живих Христу доводилося не раз доводити чудесну сутність подій Страсного тижня. І тоді, як і зараз, люди були схильні сумніватися в правдивості подій, викладених пізніше в новозавітних Євангеліях. Ніхто не знав Ісуса краще, ніж його мати і учні. Він приділяв багато часу для спілкування з ними, розуміючи їх людську сутність. Метою спільних трапез і бесід було переконати їх у тому, що це - він, і ніхто інший, страчений, воскреслий і воплотився.

      Однак після воскресіння Син Божий вже перестав бути звичайною земною людиною, він був близький людям лише на якийсь час, щоб пояснити їм те, як проповідувати слово істини, наставивши їх поки що перебувати в Єрусалимі невідлучно. Христос розумів, що земні його дні полічені, і поспішав роз'яснити всю сутність християнського вчення, щоб апостоли правильно донесли його, проповідуючи народам.

     Вознесіння Господнє відбулося на Оливній горі, що по дорозі з Єрусалиму до Віфанії. Він підняв руки і піднявся на небеса, сівши по правиці, тобто праворуч від Отця Небесного. Більше сумнівів у божественне походження Сина божого не було. Але Христос не віддалився від нас, що живуть на землі, а показав шлях в Царство небесне - рай - для всіх людей, що живуть на грішній землі. Вознесіння Господнє стало своєрідним мостом, що з'єднує життя земну і небесну, і довело безсмертя душі, її нескінченне існування. Сам же Ісус зробив все у своєму земному житті, щоб переконати улюблене їм людство в правильності своїх проповідей. Він пожертвував заради цього всім, що тільки може покласти на вівтар віри жива на землі людина.

    Свято Вознесіння Господнього несе всім віруючим надію на порятунок і розраду всім скорботним, які втратили близьких їм людей. Як Христос сказав про те, що готує своїм учням місце поряд з собою, так і кожен православний християнин знає про те, що його розлука з покинули земний світ улюбленими тимчасова, а в небесного життя його чекає єднання з ними. Як Ісус береже всіх сповідують його вчення, так праведники стають предстателями кожної людини перед Творцем.

Традиції дня Вознесіння Господнього

 Цього дня віруючі намагаються відвідати церковні служби і приділити час молитві. Вважається, що на Вознесіння Господь чує всі прохання, тому варто молитися, просити  про те, що дуже необхідно. На Вознесіння Господнє за давніх часів пекли пироги із зеленою цибулею. Цю подовженої форми випічку прикрашали тістом у вигляді перекладинок (подібно до сходинок), які символізують сходження на небо.

 

 

 

 

 

Переглядів: 33 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]