12 лютого виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника-гумориста, справжнього народного письменника Леся Мартовича. Більшість своїх творів він оповідав у колі друзів і не записував, тому вони втрачені назавжди. Навіть з-поміж написаного загинула значна частина – через життєві катаклізми XX століття. Збереглися близько 30 опублікованих творів, переважно оповідань, новел, публіцистичних розвідок та окремих виступів.
Понад століття тому він увійшов в українську літературу тонким психоаналітиком, відкривачем глибин душі земляків-галичан та й не лише їх. «Лесь мартович малює життя так, як цього не зміг би передати ніхто інший у нашій літературі. Його манера наскрізь оригінальна, легка і далека від будь-якого шаблону» - писав Іван Франко.
Спадщина сатирика життєва і актуальна, вона витримала випробування часом. Безсмертні творіння письменника назавжди ввійшли в золотий фонд нашої культури.
Лесь також входив до так званої Покутської трійці – умовного об’єднання трьох українських письменників Мартовича, Василя Стефаника та Марка Черемшини.
Запрошуємо до читання творів Леся Мартовича із фонду Тлумацької Публічної бібліотеки і ви зайвий раз переконаєтесь, що він цілком сучасний. Бо образи його творів - це люди, які оточують нас. А атмосфера тодішнього галицького села багато в чому нагадує нинішні суспільні відносини. |