06.05.2024, 23:04
Головна » 2021 » Листопад » 21 » Книжково-ілюстративна виставка-пам’ять «І останній їх погляд - небо крізь віко щитів»

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього. Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі. Цій знаковій події у Публічній бібліотеці Тлумацької міської ради діє книжково-ілюстративна виставка-пам’ять «І останній їх погляд - небо крізь віко щитів». У виданнях, які представлені на тематичній виставці закарбовано надзвичайно важливий період України - час, що став епохальним кроком до зміни свідомості української нації. Чільне місце серед представлених видань зайняли книги, герої яких – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Майдан об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Це збірки розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. У книгах зібрані інтерв’ю з головними персонажами тієї історичної пори, свідчення очевидців тих подій, які стали прологом до визвольної війни. Світові бестселери Сергія Лойка «Аеропорт» та «Рейс» - це книги про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали. І більшість із них - молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. Книга письменника, поета нашого краю Михайла Батога «Ті, що спалахнули у небі зірками» про страшні реалії війни на Сході України є не лише чорною сторінкою історії нашої країни, а й складовою біографії мужніх воїнів АТО. Це книга смутку, терпіння, тривожних думок, болю і безсонних ночей батька, юний син якого виходив із Дебальцівського котла. Неможливо навіть уявити собі, чого коштувало, яких душевних зусиль треба було прикласти, щоб написати таку книгу. Адже спокійно без сліз, без ридань, без якогось душевного надриву чи розпачу дочитати книгу до кінця неможливо. Тим не менш ми такі книги мусимо читати і знати… Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни. Всі вони відважні хлопці, у кожного з них хоробре серце і незламна воля до перемоги. Честь і слава Україні, що вона має таких воїнів. Саме про таких - тематичні теки та фотоальбоми, зібрані та оформлені працівниками бібліотеки: «Небесна Сотня», «Від майдану до АТО», які містять різноманітні інформаційні статті із періодичних видань та фото загиблих бійців, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін, щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Любіть і бережіть Україну, бережіть себе. Хай живе Україна! Слава Україні! Героям слава!

Переглядів: 177 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0