07.05.2024, 09:42
Головна » 2016 » Травень » 17 » Долиняни вшанували пам’ять патріота України Василя Бринського.
Долиняни вшанували пам’ять патріота України Василя Бринського.

«Я б обрав життя, яке прожив…» говорив Василь Бринський, вірний син України, який все своє життя поклав на вівтар Вітчизни.
     Захід пам’яті, присвячений 120-річчю з дня народження та 71-ї річниці загибелі полковника УПА Василя Бринського – «Блакитного» відбувся в с. Долина під назвою «Слава Україні! Героям її!». Організовали захід – Виконком с. ради, працівники клубу та бібліотеки.

На заході були присутні:

Митрофорний протоієрей Микола Куцук – настоятель церкви с. Долина.

Гнатюк Василь Васильович – заступник голови районної ради.

Костюк Степан Михайлович – представник районної станиці Братства УПА Карпатського краю.

Ярослав Каремчук – директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім.. Степана Бандери, заступник голови обласної організації Конгресу Українських Націоналістів.

Гривінський Роман Васильович – голова Братства ОУН УПА Карпатського краю.

Роман Бринський – син Василя Бринського та онуки Ігор та Ярослав.

Богдан Бринський – український художник.

Відкрився захід панахидою за упокій В. Бринського та воїнів УПА , яку відслужив о. Микола Куцук, настоятель церкви с. Долина. А опісля громадськість села зібралася на захід біля братської могили. У виступах «Україна – понад усе» В. Гнатюк, С. Костюк, М. Олексюк розповідали присутнім про життя і боротьбу В. Бринського, характеризуючи його як людину високої культури та глибокої віданності ідеалам самостійності України. Про основні моменти його боротьби за Незалежність України вели мову його син Роман, онук Ярослав.
    Учні долинської школи декламували вірш Михайла Михальчука «Данчиця» присвячений пам’яті В. Бринського. Зворушливого настрою додали патріотичні пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності. Сільський голова Микола Дземан, учасник бойових дій на сході України, подякував усім, хто прийшов пошанувати пам’ять великого патріота України, підкреслюючи що постать Василя Бринського залишається прикладом героїзму та саможертовності в ім’я Української Самостійної Соборної Держави.
    Детальніше про життя і боротьбу В. Бринського та його побратимів можна було дізнатись із книжкової виставки «Життя та доля В. Бринського – «Блакитного»».

Переглядів: 487 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0