19.05.2024, 22:47
Головна » 2014 » Листопад » 21 » Вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33рр. в бібліотеках Тлумацької ЦБС
Вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33рр. в бібліотеках Тлумацької ЦБС

У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. У нього були об’єктивні й суб’єктивні витоки й наслідки. Тільки пам’ятаючи трагічні сторінки історії, можна боротися за світле майбутнє. 81 рік віддаляє нас від тих трагічних подій – Голодомору 1932-1933 років. Голодомор стосується кожного з нас, без жодних винятків. Навіть, якщо в наших родинах не було померлих від голоду, то мусимо чітко пам’ятати, що саме голод, винищивши фізично мільйони людей, змінив генетичний код української нації. Бібліотеки не стоять осторонь цієї болючої теми. Щоб історія, на новому суспільному витку, більше ніколи не повторила свого жахливого досвіду, протягом цього тижня, який оголошений поминильним, бібліотечні заклади Тлумаччини проводили низку заходів: у читальному залі Тлумацької центральної бібліотеки було презентовано виставку - спогад «Незгасима рана України» Книги, які представлені на виставці привідкривають одну із найдраматичніших і «закритих» сторінок українського народу про голодомор 1932-1933рр., допомогають мовою офіційних документів побачити справжні причини і наслідки цієї трагедії. «Голодом вбивали нашу свободу» – під такою назвою у четвер 20 листопада в читальній залі пройшла година пам'яті про жертви голодомору в Україні. Про ту страшну трагедію в історії українського народу вели мову ведучі заходу. Присутні переглянули документальний фільм «Голодомор 1932-33рр. та відеокліп «О.Білозір.Свіча», послухали поезії українських авторів про жахіття голодомору та молитву за убієнними К.Мотрич у виконанні учнів Тлумацької гімназії. Пам'ять жертв голодомору пошанували хвилиною мовчання. Проведено тематичні вечори: «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі» у бібліотеці-філії с.Бортники, «Злочин проти нації» с.Яківка, години історичної пам’яті: «Народна трагедія 30-х років» с.Пужники. В усіх бібліотеках діють виставки-реквієм, виставка-нагадування «На хресті голодомору, «Пам’яті жертв голодомору». Бібліотека с.Будзин провела годину скорботи «Жорстоке обличчя голодоммору». Бібліотекар Ірина Коропецька представила матеріали пошукової роботи учнів школи, які зібрані у папці «Голодомор 1932-33рр. – геноцид нації» та ознайомила із виставкою-реквієм «Чорні крила голодомору» Бібліотека с.Гринівці провела презентацію виставки-спомин «Схилімо голови в скорботі», де були представлені твори В.Барки, І. Багряного та П.Загребельного. Завдання сьогоднішнього покоління глибоко осмислити наслідки голодоморів, пам’ятати і нагадувати про це, щоб подібного не повторилося ніде і ніколи. Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.

Переглядів: 700 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0