16.04.2024, 19:00
Головна » 2013 » Липень » 29 » Відзначення 1025 – річчя хрещення Київської Русі
Відзначення 1025 – річчя хрещення Київської Русі
25 липня в рамках святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі Тлумацька центральна районна бібліотека провела презентацію книжкових виставок «Хрещення Русі – початок духовного шляху народу». Бібліотекарі  зробили екскурс в історію Київської Русі, відмітивши, що християнство є однією з найпоширеніших релігій світу.  На українських землях християнство утверджувалося протягом багатьох століть. Хрещення сприяло об’єднанню Русі в єдину феодальну державу,  дало поштовх розвиткові економіки, освіти, духовності й культури. Ведучі також  зазначили, що перші бібліотеки були створені при церквах, а в них зберігалися тисячі рукописних книг. Завдяки їм ми й знаємо історію, як князь Володимир у 988 році хрестив Київську Русь. Бажаючі мали змогу ознайомитися з літературою та взяти книги для ознайомлення. 28 липня  бібліотека - філія с. Бортники    провела  літературно - духовний екскурс  «Світло Святого хрещення  української землі». В заході взяли участь учнівська та юнацька молодь села, вчителі школи, актив бібліотеки. Це дійство зібрало  велику аудиторію  жителів села,  для яких це свято стало  істинним  шляхом  до правди, до світла, до вічного життя Творця Всесвіту. В бібліотеці - філії  с. Озеряни відбулася літературно-духовна година «Нове життя Русі-України». В заході взяли участь користувачі бібліотеки, отець Руслан, вчитель історії  Богдан Серемчук.Отець Руслан розповів присутнім, про запровадження християнства, про християнські  цінності. Учасники заходу виконували духовні пісні, читали вірші. 1025-літній ювілей запровадження християнства як державної релігії України-Русі – це не лише свято християн, але й свято торжества Української державності, її європейської ідентичності.

Переглядів: 1235 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0