06.05.2024, 15:12
Головна » 2021 » Листопад » 15 » Нове Повне академічне зібранням творів Лесі Українки у 14 томах, видане з нагоди її 150-річного ювілею

Публічна бібліотека Тлумацької міської ради поповнила свої фонди надзвичайно цінним виданням - Повним академічним зібранням творів Лесі Українки у 14 томах, виданим з нагоди її 150-річного ювілею. Ініціатором цього видання виступив Волинський національний універститет імені Лесі Українки. Тепер відвідувачі нашої бібліотеки зможуть насолоджуватись оригінальними творами авторки, невпорядкованими радянськими службами. Адже попереднє видання -12-томник був виданий в 70-х роках минулого століття і несе на собі важку ношу радянської цензури. Зібрання відкривають перших чотири томи, що містять драматичні твори Лесі Українки, написані між 1892 та 1913 роками. До п’ятого тому увійшли поетичні та ліро-епічні твори мисткині. Шостий том склала художня проза письменниці, сьомий – літературно-критичні та публіцистичні статті, восьмий – переклади, дев’ятий – записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки; десятий – підручник «Стародавня історія східних народів», написаний Лесею Українкою для молодшої сестри Ізидори, а також різноманітні конспекти, виписки з книг, нотатки. В останніх чотирьох томах серії опубліковано її епістолярну спадщину 1876–1913 років. Переглядаючи дане видання вам буде приємно навіть від естетичного вигляду книг, яких дуже приємно брати до рук, адже палітурки обтягнені тканиною, а сторінки вражають своєю якістю та білизною. Бібліотекарі Публічної бібліотеки запрошують шанувальників творчості Лесі Українки, після карантину, ознайомитися з новим виданням.

Переглядів: 150 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0