18.04.2024, 22:29
Головна » 2014 » Червень » 16 » Марко Черемшина – співець покутського краю (До 140-річчя від дня народження)
Марко Черемшина – співець покутського краю (До 140-річчя від дня народження)

Бібліотеки Тлумацької ЦБС взяли участь в обласній акції-естафеті «Марко Черемшина – співець покутського краю».
Потрягом травня – червня 2014 року бібліотеки-філії активізували популяризацію літератури про життя і творчість українського письменника – краянина Марка Черемшину з нагоди відзначення 140-річчю від дня його народження. Проводились різні просвітницькі заходи, що сприяли духовному розвитку мешканців краю, підвищенню престижу книги і читання серед односельчан: привернення уваги до творчого доробку письменника; В кожній бібліотеці організовано книжково-ілюстративні виставки, літературно-тематичні полички, викладки літератури «Літописець життя селянського», «Співець Гуцульщини». Обертинська бібліотека-філія організувала флеш-моб «Сторінками книг Черемшини», під час якого всі бажаючі відновлювали в пам`яті давно читані і перечитані твори письменника та ознайомлювались з літературою про нього. Молоді люди мандрували по музеях Марка Черемшини на Прикарпатті під час віртуальної подорожі проведеної працівниками бібліотеки. Книгозбірня с. Остриня провела, літературний екскурс «Істинний художник слова». Обговорюючи твори із збірки «Карби», присутні переживали, переймалися болями Курила Сівчука із образка «Святий Николай у гарті», співчували героям із новел «Чічка», «Більмо», «Злодія зловили» та інші. Ділилися своїми враженнями від прочитаних творів про війну. Здійснили віртуальну подорож по краєзнавчому музею в Делятині. Наймолодші учасники заходу переглянули казку за мотивами новели «Сльоза». Присутні ознайомилися з тематичною  виставкою літератури «Марко Черемшина – співець гуцульського і покутського краю». У літературній вітальні «Родослов» при бібліотеці-філії с. Нижнів проведено літературно-мистецьке свято «У вінок шани Черемшини». Бібліотекар Леся Кліщ розкрила сторінки життя і творчості Черемшини. Учасники свята переглянули книжково-ілюстративну виставку «Співець Гуцульщини». Жителька села Нижнів Оксана Терлецька презентувала для бібліотеки-філії вишитий бісером портрет Марка Черемшини. Бібліотека-філія с. Озеряни провела годину-посвяту «Марко Черемшина – український письменник-новеліст». Вела захід бібліотекар Марія Левицька мандруючи разом з читачами у простір літератури та стежками письменника по Прикарпаттю. Потім учасники заходу аналізували збірку новел «Карби», яка вмістила 15 новел з життя західноукраїнського селянства та ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Народженний Черемошем». У Бібліотеці с. Жабокруки відбулись літературні читання за творами Марка Черемшини під назвою «Марко Черемшина український письменник-новеліст». Ведуча свята бібліотекар Галина Данюк ознайомила присутніх з біографією письменника. Уривки з новел читали А. Вікоброда, І. Данюк, А. Бигар. Учасники свята ознайомилися з викладкою літератури «Марко Черемшина  – літописець життя селянського». Для кращої популяризації творчого доробку письменника методичним відділом видано буклет «Марко Черемшина: український письменник – новеліст». Узагальнення результатів обласної акції буде зроблено в кінці червня, а кращий досвід узагальнено для бібліотек системи.

Переглядів: 963 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0