24.04.2024, 02:11
Головна » 2013 » Липень » 13 » Книжкова виставка присвячена 85-річчю від дня народження В.Грабовецького
Книжкова виставка присвячена 85-річчю від дня народження В.Грабовецького

В читальному залі Тлумацької центральної бібліотеки, організовано книжкову виставку до 85-річчя від дня народження Володимира Грабовецького - видатного українського вченого, історика, доктора історичних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки та лауреата обласної премії ім. Василя Стефаника за книгу «Нарис історії Княгинина»( 2001 р.).  Сфера його наукових досліджень - вивчення історії України періоду середньовіччя та нового часу. Опублікував понад 1000 наукових і науково-популярних праць, серед яких 45 монографій, 75 окремих видань, 900 статей з історії України, в тому числі і Прикарпаття, автор шести опублікованих „Нарисів історії Прикарпаття" (1992 - 1995рр.) та трилогії „Ілюстрована історія Прикарпаття" (2002 - 2004 рр.), двох монографій про життя й творчість та вшанування Маркіяна Шашкевича й Тараса Шевченка (2006 - 2007рр.). 50 років досліджував наукову проблему „Карпатське опришківство XVI—XIX ст." та життя і діяльність легендарного героя України Олекси Довбуша, видав про нього 150 праць і протягом півстоліття збирав історико-літературно-мистецькі експонати, на базі яких спромігся відкрити Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша (1995 р.), директором якого є і сьогодні. Користувачі бібліотеки, а також поціновувачі творчості Володимира Грабовецького, мають можливість ознайомитися з книгами видатного земляка, його статтями в журналі «Краєзнавець» (де він є головним редактором), які представлені на книжковій  виставці.   Завітавши в інтернет - центр Тлумацької центральної бібліотеки та користуючись веббібліографічним покажчиком, користувачі отримають  інформацію з інтернет – ресурсів  про: біографію Володимира Грабовецького; науковий доробок вченого; вшанування історика В.В. Грабовецького; статті про В.В. Грабовецького.

Переглядів: 596 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0