26.04.2024, 09:00
Головна » 2018 » Жовтень » 30 » Історичний екскурс: «ЗУНР : звитяга і трагедія пам’яті»
Історичний екскурс: «ЗУНР : звитяга і трагедія пам’яті»

Живи та міцній, Українська Державо! –
Вмирали у битвах мільйони борців,
Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво
Й над Києвом стольним віки майорів.

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою.

До 100-річчя проголошення ЗУНР в бібліотеці-філії села Бортники бібліотекаром Наталією Купчак був проведений  Історичний екскурс «ЗУНР : звитяга і трагедія пам’яті» для користувачів бібліотеки, з якого вони мали можливість дізнатися  про світлі постаті героїв, старшин і стрільців, які ціною свого життя обороняли західні кордони української землі, стали бойовим прикладом, вояцькою гордістю та джерелом національної традиції для майбутніх поколінь української нації.

Минають роки…1-й листопад 1918 року належить історії. Нині – він чарівний спогад, наче прекрасний сон, що приснився нашому народові. Пролинуть ще десятки літ і тільки сивоголові старці будуть розказувати внукам про найкращий день історії Галичини, про день, коли над вежами города-князя Львова замаяли синьо-жовті прапори.

Боролись ми довго за волю, за право,
Щоб нині твій час, Україно настав.
Живи та міцній, наша юна Державо,
У дружньому колі свобідних держав.

Переглядів: 366 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0