20.04.2024, 03:00
Головна » 2013 » Серпень » 2 » Година народознавства «Рушники – обереги українського дому»
Година народознавства «Рушники – обереги українського дому»
З часу прийняття християнства упродовж віків різні вірування, традиції і звичаї наших предків злилися з християнськими обрядами і надійно оберігають духовний зв’язок поколінь. Бібліотека - філія  с.Яківка робить чималий внесок в справу відродження, популяризації та розповсюдження українських звичаїв, обрядів, традицій шляхом організації книжково-ілюстративних виставок, переглядів літератури та проведення різноманітних масових заходів.    Завідувачка книгозбірні  Марія Луцик провела годину народознавства «Рушники – обереги українського дому»  На свято були запрошені майстрині-вишивальниці, які закохані в українську вишивку, і продовжують справу своїх батьків; відтворюють народну пам’ять, віковічні традиції нашого народу у рукотворному диві. За чашечкою чаю потекла спочатку несмілива, а згодом відверта розмова про спадковість народного звичаю. Адже рушник – не лише сувій старого полотна, але з давніх-давен – символ оселі, її оберіг. Різне він має і призначення. І в кожному життєвому випадку рушник має бути відповідний своїм узором та кольором. Бібліотека  організувала  книжково-ілюстративну виставку  "Доля рушника", на якій поряд з друкованими виданнями розмістили  альбоми української вишивки, рушники  майстринь села від давніх часів до сьогодення. Молоді люди декламували вірші про рушник, легенди та притчі про вишивки.  Жінки розказували про різні обряди, де завжди має бути вишитий рушник.  Цей захід об’єднав всіх тих, кому до вподоби українська вишиванка,  українська минувшина  та тих, хто  сповнений  добрих  почуттів до нашого національного українського.
Переглядів: 1418 | Додав: Тлумацька_ЦБС | Рейтинг: 0.0/0