29.04.2024, 21:36
Головна » 2016 » Серпень » 22 » Франкові читання «Вогонь в одежі слова», присвячені 160-річчю з дня народження Івана Франка

В історії кожного народу є  імена, які, мов яскраві зорі крізь роки і століття світять людству своїм вічно невгасаючим світлом.
    Іван Франко - діяч, який уособлює цілу епоху української культури; один з найвидатніших письменників слов'янських народів; його ім'я здобуває все ширшу світову славу. Він був великим поетом, прозаїком, драматургом і належав до тих письменників, яких сам порівнював із деревом, що корінням своїм міцно тримається в національнім ґрунті, звідки й черпає живі соки, а кроною сягає народної атмосфери думок і змагань.
    У Тлумацькій центральній бібліотеці діє розгорнута книжкова виставка-вшанування “Дух, що тіло рве до бою» та проводяться Франкові читання «Вогонь в одежі слова»,  присвячені  Року Франка, що відзначається у 2016 році та 160-річчю з дня народження титана духу, геніального поета, визначного громадського діяча Івана Яковича Франка.
    Бібліотечні працівники  запрошують користувачів вирушити у мандри шляхами, якими ходив колись Великий Каменяр і дізнатися  для себе щось нове. Бо пізнати Франка для нас, українців, означає пізнати себе, своє минуле і своє майбутнє. Його багата й талановита спадщина - не архів і не музей, а відкритий простір  інтелектуального пошуку. Тож читаймо Франка і його твори принесуть нам насолоду.

Як той Орфей, герой  рапсодний,

Він з неба віщий посланець

Як меч, перо своє натхненне!...

Хай сяє нам благословенно